Książki dla 3 latka

Źródło edukacji i radości dla 3 latka

Obdarowywanie dzieci książkami to jedna z lepszych inwestycji jakiej możemy dokonać. Książka może stanowić doskonały zastępnik dla słodyczy, które często kupuje się dzieciom z różnych okazji, a ich cena jest zbliżona. Przykład takiej okoliczności to odwiedziny u znajomych, urodzinowy drobiazg, Mikołajki i wiele innych.

Książka dla 3 latka – czy warto?

książki dla 3 latka najlepsza oferta to źródło wielu korzyści.  Przy okazji wspólnego czytania dziecko zbliża się do rodzica, to niezastąpiona forma relacji. Ponadto książki uczą, od kolorów, poprzez słowa, liczby, aż do oswajania odczuwanych emocji czy ukazywania różnych życiowych sytuacji. Pozycja dobrana odpowiednio do wieku malucha powinna być przejrzysta, wyposażona w interesujące i przyjazne ilustracje i opatrzona w tekst odpowiedni dla trzylatków. Zrozumiały język doskonale wpływa na rozwój mowy i wyobraźni. 

Jaką książkę wybrać dla 3 latka?

Na rynku istnieje wiele ciekawych propozycji, co może utrudnić trochę wybór tej odpowiedniej. Bardzo ciekawą pozycję stanowi seria o lubianym przez dzieci Puciu, której autorką jest Marta Galewska-Kustra. Na przykład ”Pucio umie opowiadać” lub ”Pucio i ćwiczenia z mówienia”, które sprzyjają w rozwoju mowy, a jednocześnie wciągają malucha w świat przygód tytułowego bohatera. Inna interesująca propozycja to książeczki o Kici Koci spod pióra Anity Głowińskiej. Książki są małych rozmiarów, lekkie, opatrzone wyraźnymi ilustracjami. Zapoznają dziecko z różnymi sytuacjami. Warto zwrócić uwagę na:

– Kicia Kocia jest chora,

– Kicia Kocia u dentysty,

– Kicia Kocia nie może zasnąć,

– Kicia Kocia i straszna burza. 
Inną, pięknie wydaną książką, dedykowaną konkretnie maluchom w tym wieku jest ”Mam 3 lata” Disney’a. Wyposażona w przepiękne Disneyowskie rysunki i krótkie treści dostosowane do wieku. Warto wybrać także książeczki rozbudzające ciekawość maluchów, na przykład ”Gdzie kotek ma?” Moniki Rejkowskiej. 

Wybór jest duży, zróżnicowany i ciekawy. Pewne jest jednak, że książka dla trzyletniego dziecka to dobra inwestycja.